Wyjątkowa księgarnia
dla dzieci i ich rodziców

Dzieje się

Opowieść o tym, jak zamieszkał u nas Paweł Pawlak

20 marca 2010 - Brak komentarzy

okruszek-z-zaczarowanego-lasu

Ta nieco skomplikowana opowieść rozpoczyna się w 2000 roku w chwili, gdy Joanna i Sebastian Tkacz dowiadują się, że zostaną rodzicami bliźniąt. Chcąc zawczasu przygotować się do tego trudnego organizacyjnie zadania, szukają poradników dla „podwójnych” rodziców i… nic nie znajdują. Dlatego po jakimś czasie sami piszą i wydają książkę „Bliźnięta”, która wkrótce staje się bestselerem, zakładają również Internetowy Klub Bliźniaka.

Mija dziesięć lat, ukazuje się drugie, jeszcze piękniejsze wydanie ich książki, zaś 20 marca ma miejsce aukcja charytatywna na rzecz fundacji Podwójny Uśmiech, opiekującej się chorymi bliźniętami. Pod młotek idzie 48 dzieł sztuki współczesnych artystów, między innymi ilustracja Pawła Pawlaka do książki „Lampa Aladyna”, wydanej w Kolekcji „Dziecka”. Kim jest Paweł Pawlak? Jednym z najlepszych współczesnych polskich ilustratorów książek dla dzieci, autorem ilustracji między innymi do książek:„Medal pana zająca”, „Przepraszam, czy jesteś czarownicą?”, „Okruszek z Zaczarowanego Lasu” i „Dzikie łabędzie”.

Jego rysunki zdobią książki zarówno zagranicznych, jak i polskich autorów. Bardzo lubimy jego charakterystyczny styl, dlatego postanowiłyśmy wziąć udział w aukcji i choć licytacja była bardzo zacięta, z dumą umieściłyśmy nasze trofeum w księgarni. Spoglądając na ten obraz, z radością myślimy o tym, że być udało nam się w ten sposób podtrzymać uśmiech na buzi któregoś z podopiecznych fundacji. Zapraszamy wszystkich do odwiedzin u naszego Pawła Pawlaka.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*