Wyjątkowa księgarnia
dla dzieci i ich rodziców

Dzieje się

Spotkanie z Agatą Baranowską 5 marca (sobota) godz. 11.00

1 marca 2011 - Brak komentarzy

O Zający, który szukał Swojego Miejsca

W sobotę 5 marca o godz. 11.00 księgarnię Zaczytanie odwiedzi pani Agata Baranowska, autorka i ilustratorka wydanej niedawno książki „O Zającu, który szukał Swojego Miejsca”.

Jest to historia o zabawce, która pewnego dnia postanawia opuścić wystawę sklepową i sama odnaleźć swoje miejsce na ziemi. Wędruje po pełnym zabieganych ludzi wielkim mieście, potem po górskich bezdrożach, aż wreszcie znajduje Swoje Miejsce u boku małej dziewczynki Hani. Przesłaniem opowieści jest zachęta do poszukiwania, wykorzystywania swoich talentów, do spełniania marzeń. Motto książki, zamieszczone na tylnej okładce brzmi: „Nie bój się szukać. Nie będziesz żałował, że nie spróbowałeś”. Mądrej treści towarzyszą niezwykłe, poetyckie wręcz ilustracje, wykonane akwarelami i pastelami. Oryginały prac będą w tym samym czasie prezentowane podczas Salonu Ilustratorów, towarzyszącego jubileuszowym X Poznańskim Spotkaniom Targowym – Książka dla Dzieci i Młodzieży.

Odpoczynek Zająca

Tymczasem w naszej księgarni w trakcie spotkania z autorką dzieci będą miały okazję same pokolorować swojego zająca, porozmawiać o tym, czy już znalazły Swoje Miejsce, a także zabawić się w ilustratorów i samodzielnie przygotować okładkę książki.

Zapraszamy rodziców z dziećmi w wieku od 4 lat.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o zapisy w księgarni lub emailem na adres kontakt@zaczytanie.com.pl.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*