Wyjątkowa księgarnia
dla dzieci i ich rodziców

Dzieje się

Spotkanie z Jarosławem Mikołajewskim 10.V. godz. 14.30.

5 maja 2014 - Brak komentarzy

wszyscyMajaPsa

Z przyjemnością zapraszamy rodziców i dzieci (min. 7 lat) na spotkanie z Jarosławem Mikołajewskim, znakomitym poetą, eseistą, tłumaczem z języka włoskiego, autorem wielu książek i wierszy dla dzieci.

Bywalcy Zaczytania znają go choćby z takich tytułów jak „Zoo”, „Wszyscy mają psa, tylko nie ja”, a także z przekładów klasyki włoskiej literatury dziecięcej, m.in: najnowszego przekładu „Pinokia” Carla Collodiego czy opowieści Gianniego Rodariego („Interesy Pana Kota”, „Historyjki o Alicji, która zawsze wpadała w kłopoty”). Ten rok zdecydowanie sprzyja Jarosławowi Mikołajewskiemu w jego pisarstwie dla dzieci, bo w przeciągu zaledwie 4 miesięcy ukazały się jego wiersze w tomiku „Wiersze z kąpieli”, zabawny duet z naszym ulubionym ilustratorem Pawłem Pawlakiem, czyli „Pary-Mary”, a także „Kocia gwiazda”, kolejna perełka Gianniego Rodariego w przekładzie naszego gościa. Przed paroma tygodniami do rąk czytelników trafił zbiór wywiadów, jakie ze znanymi postaciami przeprowadzili Jarosław Mikołajewski i Ewa Świerżewska, zatytułowany „Co czytali sobie, kiedy byli mali?”

Nasz gość przedstawi dzieciom swoją pracę tłumacza i pisarza, opowie też, czym się te dwa zajęcia od siebie różnią, a co mają wspólnego.

Wstęp wolny, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o zapisy w księgarni, emailem na adres kontakt@zaczytanie.pl lub telefonicznie 22 779 34 88.

Z okazji spotkania na książki napisane i przetłumaczone przez naszego gościa, a wydane przez wydawnictwo Muchomor oferujemy rabat wysokości 10%!Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*