Wyjątkowa księgarnia
dla dzieci i ich rodziców

Dzieje się

Spotkanie z pisarzem Łukaszem Wierzbickim 31.III. 2015 godz. 17.00

26 marca 2015 - Brak komentarzy

machina

Są tacy pisarze, do których książek chce się wracać raz po raz, pod byle pretekstem. Są wśród nich tacy, których miło jest poznać osobiście i zamienić z nimi choć parę słów. Tak się dobrze składa, że autor bestsellerów roku 2014 w księgarni Zaczytanie spełnia obydwa kryteria. Łukasz Wierzbicki – bo o nim mowa – towarzyszył nam od samego początku istnienia księgarni, jeszcze przed jej oficjalnym otwarciem, kiedy to na Poznańskich Spotkaniach Targowych „Książka dla Dzieci i Młodzieży” w lutym 2010 roku powiedział nam kilka słów zachęty i obiecał odwiedziny. Pewnie sam nie wie, jak wiele znaczyło dla nas jego wsparcie i jak cieszyliśmy się z pierwszej wizyty, kiedy to przyjechał opowiedzieć nam o Kazimierzu Nowaku, bohaterze Afryki Kazika. Jego drugie odwiedziny, tym razem z książką Dziadek i niedźwiadek, były równie niezapomniane, choćby dlatego, że mogliśmy go również obserwować w akcji, gdy spotykał się ze znacznie liczniejszą publicznością niż ta, którą może pomieścić Zaczytanie. Kiedy w 2014 roku ukazała się powieść Machiną przez Chiny, przeczuwaliśmy, że będzie to przebój, dlatego po cichu liczyliśmy na trzecią wizytę. Podsumowanie sprzedaży w 2014 roku utwierdziło nas w tym przekonaniu, bo miejsce pierwsze należało właśnie do opowieści o podróży Haliny i Stacha do dalekiego Szanghaju. Drugie i trzecie miejsce były dla nas jednak zaskoczeniem, bo znalazły się na nich wydane przed paroma laty powieści Łukasza Wierzbickiego: Afryka Kazika i Dziadek i niedźwiadek. Po takim zakończeniu roku wydawało nam się absolutnie konieczne, by gościem z okazji jubileuszu pięciolecia Zaczytania był właśnie ten pisarz.

Dlatego zapraszamy serdecznie rodziców i dzieci w wieku minimum 5 lat we wtorek 31. marca 2015 r o godzinie 17.00. na spotkanie z panem Łukaszem Wierzbickim, autorem m.in. Afryki Kazika, Dziadka i niedźwiadka, Wyprawy niesłychanej Benedykta i Jana oraz Machiną przez Chiny.

Wstęp jak zawsze wolny, ale ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o zapisy – telefonicznie pod nr 22 779 34 88, pocztą elektroniczną na adres kontakt@zaczytanie.pl lub osobiście w księgarni przy ul. 3 Maja 90 w Józefowie.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*