Wyjątkowa księgarnia
dla dzieci i ich rodziców

O Księgarni

Nasza księgarnia rozpoczęła działalność 13 marca 2010 roku, ale pomysł zrodził się niespełna rok wcześniej podczas imieninowej kolacji w zaprzyjaźnionej restauracji A2 Sushi & Pierogi. Jak to zwykle bywa po przeprowadzce, chcieliśmy się dowiedzieć, gdzie co znajdziemy w nowej okolicy i ze zdumieniem usłyszeliśmy, że ani w Otwocku, ani w Józefowie nie ma księgarni dla dzieci, które tak bardzo lubiliśmy w Warszawie. Jedna z właścicielek restauracji skwitowała nasze zdziwienie sugestią, że być może to właśnie my powinniśmy w Otwocku taką księgarnię otworzyć, oto więc jesteśmy.

Misją naszej księgarni jest propagowanie czytania, bo wspólna lektura jest niezastąpiona w tworzeniu bliskich więzi między dziećmi i rodzicami. Czytając naszym dzieciom, otwieramy przed nimi światy, które być może w przeciwnym razie pozostałyby dla nich niedostępne. Dajemy im możliwość spojrzenia na rzeczywistość oczyma innych ludzi, przeżycia emocji odmiennych od tych, które odczuwają na co dzień. Rozwijamy ich wyobraźnię i wrażliwość, tak by wyrosły na otwartych, twórczych, pełnych empatii ludzi.

Dobieramy książki, kierując się zasadą, by na naszych półkach znalazły się tylko te tytuły, które sami dalibyśmy naszym dzieciom. Na rynku jest mnóstwo książek, nierzadko trudno rodzicom podjąć decyzję, jaką lekturę podsunąć dziecku, a po prostu szkoda czasu na słabe tytuły, skoro tak wiele jest pięknych i wartych naszej uwagi. W naszej ofercie znajdują się książki zarówno dobrze napisane, jak i starannie wydane. Ogromną wagę przywiązujemy do ilustracji, wybieramy te niesztampowe, kształtujące dobry smak, ponieważ chcemy pomóc rodzicom wychować dzieci na osoby wrażliwe na sztukę, nie tylko tę klasyczną, ale i współczesną.

Jesteśmy księgarnią dla dzieci, ale pragniemy również wspierać rodziców w ich rozwoju, także tym duchowym. Kilka półek przeznaczyliśmy na książki o tematyce wychowawczej, na kolejnych znajdą Państwo wartościowe lektury duchowe.

Naszą misję realizujemy również poprzez organizację spotkań autorskich, podczas których młodzi czytelnicy mają okazję poznać ciekawostki, związane z tworzeniem ich ulubionych książek. Zapraszamy również aktorów, by dzieci zachwyciły się mistrzowską interpretacją tekstu, a zachęcone w ten sposób, pokochały w przyszłości teatr. Oferujemy także możliwość poznania ciekawych ludzi z pasją, mogących przybliżyć najmłodszym pobudzające ich wyobraźnię tematy.

Chętnie współpracujemy z przedszkolami, szkołami i bibliotekami, pomagamy w doborze książek na nagrody, pośredniczymy w organizacji spotkań autorskich.

Zapraszamy,
w
stąpcie po książki do Zaczytania