Wyjątkowa księgarnia
dla dzieci i ich rodziców

Recenzje

wszyscyNaCiebieCzekamy

Wszyscy na Ciebie czekamy

Autor: Marek Kita
Kategorie: , ,
Nasza ocena: ★★★★★ 

Wydana już przed dwoma laty, ale wciąż zdobywająca nowych miłośników książka Marka Kity z ilustracjami Doroty Łoskot-Cichockiej (wyróżnionej kilkakrotnie przez Polską Sekcję IBBY), zatytułowana „Wszyscy na Ciebie czekamy”, poświęcona jest adwentowemu oczekiwaniu na przyjście Dzieciątka.

W prosty, a przy tym ciekawy sposób przybliża dzieciom postaci Starego Testamentu, które w to adwentowe oczekiwanie ludzkości wpisały się w sposób najbardziej znaczący – Adama i Ewę, Mojżesza, Izajasza i innych. Kreśli też scenerię, w której narodził się Mesjasz, przedstawiając tych, którzy znaleźli się na dalszym planie sceny betlejemskiej, między innymi Zachariasza, Elżbietę czy Symeona. Do książki dołączona jest płyta z pieśniami adwentowymi, a także zeszyt z postaciami i plansza ze stajenką betlejemską, wokół której można te postaci umieścić. Obowiązkowa pozycja dla każdego, kto chciałby dzieciom wyjaśnić znaczenie tego niezwykłego czasu nadziei i ufnego oczekiwania.

Szczególne wyrazy uznania należą się wydawnictwu Sykomora, które zaczęło swą działalność tak dobrym i ambitnie wydanym tytułem. Życzymy sukcesu i czekamy na kolejne tak piękne książki.

Polecamy świeżutką nowość – książkę „Wszyscy na Ciebie czekamy” Marka Kity z ilustracjami Doroty Łoskot-Cichockiej (wyróżnionej parokrotnie przez Polską Sekcję IBBY), poświęconą adwentowemu oczekiwaniu na przyjście Dzieciątka. W prosty, a przy tym ciekawy sposób przybliża dzieciom postaci Starego Testamentu, które w to… adwentowe oczekiwanie ludzkości wpisały się w sposób najbardziej znaczący – Adama i Ewę, Abrahama, Mojżesza, Izajasza i innych. Kreśli też też scenerię, w której narodził się Mesjasz, przedstawiając tych, którzy znaleźli się na dalszym planie sceny betlejemskiej, między innymi Zachariasza, Elżbietę czy Symeona. Do książki dołączona jest płyta z pieśniami adwentowymi, a także zeszyt z postaciami i plansza ze stajenką betlejemską, wokół której można te postaci umieścić. Doskonała lektura dla całej rodziny na czas adwentu!

Dla tych, którzy książkę już mają, a planszę i wycinanki wykorzystali, mamy doskonałą wiadomość. W naszej księgarni znajdziecie zestawy uzupełniające, złożone z nowej planszy i zeszytu wycinanek. Zapraszamy!

Monika ChilewiczDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*